NOVIH 1000 KAMERA U BEOGRADU! Prepoznavat će lica vozača, snimat će brzinu, prekoračenje brzine, žutu traku…

Policija će u naredne dvije godine u Beogradu instalirati skoro 1.000 fiksnih kamera za video nadzor na 800 lokacija. One bi trebalo da doprinesu većoj sigurnosti građana i bržem otkrivanju kaznenih djela.

Kako je nedavno rekao Nebojša Stefanović, ministar unutarnjih poslova, kamere će imati softvere za prepoznavanje lica i registarskih tablica. On je tada najavio da će se kamerama postupno opremati i patrolna vozila, kao i policajci na ulici.

– Neće biti značajnije ulice, ulaza ili prolaza između zgrada koji neće biti pokriven kamerama. Znaćemo iz kog ulaza i zgrade je počinitelj došao, iz kog automobila – objasnio je Stefanović, zaključujući  da će to doprinijeti svijesti kriminalaca da će biti uhvaćeni.

Mreža kamera će se, dodao je Stefanović, potom širiti i na auto-put i magistralne ceste, piše informer.rs

DBO/ Foto: Svijetsigurnosti.com