Konferencija o sigurnosti cestovnog prometa

Konferencija o sigurnosti cestovnog prometa
Ravnateljstvo policije

7. listopada u amfiteatru Ravnateljstva policije održana je Konferencija o sigurnosti cestovnog prometa.

Pomoćnik načelnika Uprave policije Dragan Tokić pozdravio je sve okupljene sudionike na početku konferencije te je istaknuo kako Ravnateljstvo policije podržava svaku aktivnost kojoj je cilj povećanje sigurnosti cestovnog prometa.

U svom obraćanju istaknuo je kako problematiku sigurnosti cestovnog prometa možemo promatrati kroz tri cjeline: represivne aktivnosti, preventivno-edukativne aktivnosti i tehnička rješenja te kada sagledamo ove tri cjeline potrebno je pronaći najčešće uzroke koji direktno ili indirektno utječu na izazivanje prometnih nesreća, a tu je uz policiju najvažnija struka koja se bavi ovom problematikom.

U prvom dijelu konferencije održana su uvodna izlaganja koja su započeli dekan Visoke policijske škole dr. sc. Krunoslav Borovec i doc. dr. sc. Mirjana Kondor-Langer s Visoke policijske škole koji su predstavili rezultate projekta „Utjecaj raznih čimbenika na sigurnost cestovnog prometa“ financiranog iz Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa.

Više pročitajte ovdje.

PO/Foto: Ravnateljstvo policije