Beč: Povećane subvencije za električne teretne bicikle

Beč: Povećane subvencije za električne teretne bicikle
eurocommpr.at

Glavni grad Austrije potiče poduzetnike da umjesto automobila počnu koristiti ekološki prihvatljive teretne bicikle. Zbog velikog interesa za ovu inicijativu sredstva u bečkom fondu povećana su za 200.000 eura.

Grad Beč poduzećima subvencionira kupovinu električnih teretnih bicikala i trokolica, a u tu svrhu iz bečkog fonda za zelenu električnu energiju dosad je bilo osigurano ukupno 800.000 eura, no zbog velikog interesa za ovu inicijativu sredstva u fondu povećana su za dodatnih 200.000 eura.

Grad Beč financijski je podržao 214 poduzeća pri kupovini oko 240 električnih teretnih bicikala i trokolica. Za subvenciju se prijavilo još 148 poduzetnika koji će tek ostvariti kupovinu. Tako će u sklopu ove inicijative više od 360 poduzeća dati svoj doprinos smanjenju emisija ugljikovog dioksida i postizanju klimatske neutralnosti.

Više pročitajte ovdje.

PO/ Foto: eurocommpr.at